Бізнес-освіти та комп'ютерних технологій

Наш успіх

залежить від нас самих

Історія розвитку відділення

     Розвиток ринкових відносин в Україні, переорієнтація системи управління на потреби підприємства вимагали нових фахівців з економічних питань – це стало першою причиною відкриття спеціальності „Економіка підприємства”. 

     Другою причиною було те,  що у технікумі навчалося дуже мало дівчат.   

    Тільки уявіть собі: студентський контингент складався на 90 % із хлопців. Звідси і починалися проблеми з розвитком художньої самодіяльності, проведенням вечорів відпочинку у технікумі. Життя вимагало змін, потрібно було щось терміново вирішувати. Історія відкриття цієї спеціальності більше схожа на пригодницький роман із закрученою сюжетною лінією. Єдине, чим можу заспокоїти читацьку аудиторію, так це те, що не було дуелей, пограбування банків  та викрадень валіз  із грошима. А починалося все з того, що на той час ліцезування нових спеціальностей проводилось фаховими радами. Фахова рада з економіки працювала на базі Київського національного економічного університету. На той час в технікумі не було службового автомобіля, тому  Григорій Степанович Тесленко- завідувач заочним відділенням на власному автомобілі „Москвич” відвіз  Геліодора Геліодоровича Блонського і Дмитра Володимировича Галата в КНЕУ, щоб зустрітися з проректором Тетяною Євгенівною Оболенською. Вона мала проконсультувати щодо необхідного переліку документів для відкриття спеціальності. Також було проведено велику роботу з отримання листів  підтримки від підприємств та установ Черкас і області. На момент проходження експертизи експертом був Анатолій Петрович Наливайко, декан факультету економіки і управління КНЕУ, який оглянув матеріальну базу, інформаційне забезпечення і дав позитивний висновок про відкриття спеціальності „Економіка підприємства”.

     У 1996 році рішенням Державної фахової ради з економіки і підприємництва  засвідчено право провадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста з напряму 5.0501 „Економіка”, спеціальність 5.05010701 „Економіка підприємства” з ліцензованим обсягом 60 осіб.

      Першого вересня  1996 року відбувся перший  прийом студентів за спеціальністю „Економіка підприємства” у складі двох груп (ЕК 1-1 і ЕК 1-2).  Наставниками цих груп були призначені Наталія Іванівна Бондаревська та  Олена Анатоліївна Веретільник. Наталія Іванівна Бондаревська згадує, що студенти її групи були дуже дружними, сумлінно відносились до навчання, займалися спортом. Тринадцять відмінників навчання у групі – це висока оцінка роботи наставника. Спочатку ця спеціальність входила до складу електротехнічного відділення,  завідувачем якого була Тетяна Вікторівна Черкашина.

   Було дуже непросто забезпечити висококваліфікований  викладацький склад, організувати ефективне проведення навчальних практик.Тільки чітке бачення стратегії розвитку технікуму директора Геліодора Геліодоровича Блонського, фантастична працездатність заступника директора з навчальної частини Дмитра Володимировича Галата, оптимізм заступника директора з навчальної практики Петра Григоровича Рубана та самовіддана робота викладачів економічного відділення забезпечили   якісний навчальний процес з підготовки молодших спеціалістів. З 1999 по 2011 роки  завідувачем економічного відділення  працювала  Валентина Павлівна Айбабіна.

    З  2011  по 2013 роки  відділення очолювала Янко Людмила Онисимівна, яка працювала викладачем технікуму з 01. 09. 1999 року.

    Підготовчу роботу з відкриття спеціальності "Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем" розпочато в 2000 році – листи підтримки технікуму надали 19 підприємств м. Черкаси і області, Черкаський державний технологічний університет (професор Тимченко А.А., зав. кафедрою Рідкокаша А.А.). Відповідну Концепцію діяльності погодили голова Черкаського міськвиконкому В.М.Олійник та заступник голови Черкаської ОДА А.Ю.Чабан.

     Перший навчальний план із спеціальності погоджено головою Науково-методичної комісії з комп'ютерних наук Міністерства освіти і науки України, деканом факультету КПІ, доктором технічних наук Павловим О.А.   

    Ліцензійну експертизу провела експертна комісія в складі голови комісії, доктора технічних наук, професора кафедри автоматизованих систем обробки інформації і управління факультету інформатики і обчислювальної техніки НТУУ "КПІ" Томашевського Валентина Миколайовича та члена комісії, кандидата технічних наук доцента кафедри технічної кібернетики НТУУ "КПІ" Крилова Євгена Володимировича.

   Матеріали із ліцензування розглянуто фаховою радою з напряму "Комп'ютерні науки" Державної акредитаційної комісії України (голова комісії – доктор технічних наук, професор КПІ Костюк Всеволод Іванович).    

   На підставі позитивних висновків фахової ради Державна акредитаційна комісія видала ліцензію на право підготовки в технікумі молодших спеціалістів – програмістів.

   Після отримання ліцензії було проведено перший набір з ліцензованим обсягом 30 осіб і почалася кропітка робота з організації навчального процесу, створення необхідного навчально-методичного забезпечення, обладнання комп'ютерних класів, розширення штату викладачів.

   У 2005 р. була проведена перша акредитація спеціальності, яку проводила комісія у складі Лук'яненка Святослава Олексійовича, кандидата технічних наук, професора кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів і систем теплоенергетичного факультету Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", П'янзіна Сергія Дмитровича, кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та Рідкокаші Анатолія Андрійовича, кандидата технічних наук, доцента кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Черкаського державного технологічного університету. Експертна комісія дійшла висновку, що рівень кадрового, матеріально-технічного, інформаційного та навчально-методичного забезпечення дозволяє проводити підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю "Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем".

    У 2010 р. була проведена повторна акредитація спеціальності, яку проводила експертна комісія у складі Алєксєєва Михайла Олександровича, кандидата технічних наук, професора, завідувача кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем Національного гірничого університету та Міхайлової Вікторії Григорівни, голови предметної комісії з програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем Олександрійського індустріального технікуму. Експертна комісія дійшла висновку, що рівень підготовки фахівців відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам до І рівня акредитації.

     Заняття проводяться в 5 комп'ютерних класах, оснащених сучасною комп'ютерною технікою та 2 спеціалізованих аудиторіях.

    З метою забезпечення більш раціональної організації навчального процесу у 2006 році економічне відділення було реорганізовано у відділення економіки та програмування.

    Життя продовжувало диктувати свої закони і з часом  потреба у підготовці молодших спеціалістів економічного спрямування  зменшилась.  Економічні реформи та реструктуризація економіки вимагали фахівців з оцінки майна. Проведення оцінки майна є обов'язковим у випадках створення підприємств    на   базі державного майна або майна, що є у комунальній власності; реорганізації, банкрутства, ліквідації державних, комунальних підприємств; приватизації , оренди, обміну, страхування державного майна.

      Для того, щоб забезпечити в майбутньому  набір студентів на навчання, необхідно було відкривати нову спеціальність „Оціночну діяльність”. Тому,  у 2008 році було проліцензовано спеціальність „Оціночна діяльність”.

     Головою експертної комісії був О.М. Абраменко , членами комісії були Володимир Григорович Альохін,  провідний судовий експерт,  та С.М. Кваша. У цьому ж році відбувся перший прийом студентів у складі однієї групи ЗП 1-1, наставником якої було призначено Олену Сергіівну Затяміну.

   Випускники відділення економіки та програмування минулих років на сьогоднішній день працюють: економістами, головними бухгалтерами та бухгалтерами, програмістами на підприємствах,  менеджерами та експертами відділень Приватбанку, провідними фахівцями у податковій службі, у Пенсійному фонді.

     Робота на нашому відділення схожа на підйом на високу гору – коли дивишся вниз , то бачиш, як багато пройдено, а коли дивишся вгору, то бачиш, як ще багато потрібно зробити.

Співпраця з зовнішніми стейкхолдерами

   Коледж плідно співпрацює з підприємствами та організаціями , з якими укладено двосторонні договори (ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО», КП «ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ», ТОВ «Тріар Системз» , ТОВ «Андерсенлаб», ТОВ «ЮАПП» , ТОВ «Системи безпеки», Відділ протидії кіберзлочинам в Черкаській області ДКП НПУ, ТОВ «Маклаут - Альфа» ПАТ КБ «Приватбанк», міська податкова інспекція.

    З метою забезпечення якості підготовки фахівців Черкаського політехнічного фахового коледжу  укладено договори про творче співробітництво з Черкаським державним технологічним університетом (м.Черкаси),  з Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського (м. Кременчук),  Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м.Київ), Центральноукраїнським національним технічним університетом (м.Кропивницький),  Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ).

     Завідувачі відділення:

- з  1996 по 1999 роки   відділення очолювала Тетяна Вікторівна Черкашина;

- з  1999 по 2011 роки  відділення очолювала   Валентина Павлівна Айбабіна;

 -з  2011  по 2015 роки  відділення очолювала Янко Людмила Онисимівна;

- з  2015 по 2022 роки  - відділення очолювала Зіміна Ольга Віталіївна;

- з  2022 по 2023 роки відділення очолювала Поломаренко Наталія Вікторівна;

-  з  2023  по 2024 роки  відділення очолювала Янко Людмила Онисимівна;

- з  2024   року  відділення очолює  в.о. завідувача відділення Глубашенко Ольга Василівна.

Презентація освітньо-професійної програми Розробка програмного забезпечення

Презентація освітньо-професійної програми Оціночна діяльність

Презентація освітньо-професійної програми Облік і оподаткування

emb

Наказ №144 від 31.12.24 "Про створення робочої групи і проведення самооцінювання ОПП "Розробка програмного забезпечення" та якості освітньої діяльності"

НАШІ ПОДІЇ

2024-2025 н.р.

Конференція в групі ПС 4-1 перед переддипломною практикою

Зустріч із компанією TRIARE

Участь в хакатоні з автоматизації Industrial Process Control Hackathon

Професійно-орієнтована лекція на тему "IT Project Management" від ІТ-компанії TRIARE

День безпечного інтернету

Проходження курсу "Фінансова грамотність для освітян"

Майстер клас по штучному інтелекту

Міжнародна студентська олімпіада з програмування ІСРС

Онлайн-екскурсія в Музеї грошей НБУ

Конференція "Історія ставлення гривні"

НАШІ ПОДІЇ

2023-2024 н.р.

Конференція про ІТ-сферу – ІТ Future Conf 2024

Навчальна практика з комп’ютеризації бухгалтерського обліку

Участь в інформаційно-консультативному вебінарі на  тему: «Тренди споживання 2024. Ціни. Роздрібні мережі ЄС. Умови входу»

Всесвітній тиждень грошей

Музей грошей

Зустріч з представниками Харківського авіаційного інституту

Навчальний Мітап від IT- компанії Interlink

Лекція від ІТ-компанії TRIARE на тему «АІ та чи справді його використовують  в додатках»

Онлайн-конференція "Система електронного документообігу"

Лекція від ІТ-компанії TRIARЕ на тему "Сучасні засоби створення мобільних застосунків"

День заощаджень

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки

Науково-практична конференція "Економіка України і курс гривні"

Лекція від ІТ-компанії TRIARЕ на тему "Управління  ІТ-проєктами"

Перший відбірковий етап міжнародної студентської олімпіади з програмування ICPC

MEET UP від IT-компанії InterLink LLC

День відкритих дверей від ІТ-компанії Triare

НАШІ ПОДІЇ

2022-2023 н.р.

Кібергігієна

Meet up від IT-компанії InterLink LLC

Участь у «ІІІ-му Всеукраїнському конкурсі робіт талановитої молоді у сфері грошей, банківської справи і фінансового бізнесу»

Меморандум про співпрацю з Департаментом кіберполіції Національної поліції України

Участь у змаганнях Чемпіонату Європи з таеквон-до ІТФ

MeetUp від ІТ-компанії Іnterlink_ukraine на тему «Детективні історії великого апгрейду»

Онлайн вебінар на тему: «Інструмент максимальної ефективності: як Chat GPT може вивести ваш бізнес на новий рівень»

Захід з кібербезпеки: зустріч-лекція «STOP RUSSIA MRIYA»

Виховна година "Запобігання булінгу"

Відео "Профорієнтація"

Відео "Проект Окопні свічки"

Профорієнтаційна робота для випускників

Тиждень ІТ

Участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер-2022»

День відкритих дверей ІТ-компанії TRIARE

Плетіння маскувальних сіток

Виготовлення окопних свічок

Виховний захід "Конфлікти та методи виходу з них"

Всеукраїнський пізнавальний конкурс "Я - Людина"

Лекція "Кібербезпека в умовах повномасштабної війни"

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер-2022»

Профорієнтаційний захід для групи ПС 4-1

Зустріч з випускниками відділення бізнес-освіти та комп'ютерних технологій

Благодійна акція на допомогу ЗСУ

Виховна година "Велике прибирання"

2021-2022 н.р.

День Єднання

Всеукраїнський конкурс "Основи кібербезпеки"

ЧПФК учасник рекорду України

Перемога в ІV Регіональному турнірі з Фінансової грамотності

Практична конференція за підсумками виробничої практики

Співпраця з компанією "EKreative"

Онлайн-олімпіада з інформатики

Виховна година "Я - волонтер"

День пам'яті жертв Голодомору

Всесвітній день боротьби зі СНІД

Виховний захід "Булінг: причини, наслідки, шляхи боротьби"

Інтелектуальна гра "Найрозумніший інформатик"

Олімпіада з дисципліни "Хімія"

Участь у Всеукраїнському конкурсі "Хімічний калейдоскоп"

Всеукраїнський пізнавальний конкурс "Я - людина"

Участь студентів у І етапі Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

Співпраця ЧПФК з випускниками

Студентська олімпіада

2020-2021 н.р.

Зустріч з головою громадської організації Cherkasy IT Cluster

Вітання з отриманням сертифікатів

Представники від Активної громади м. Черкаси вручили студентам технікуму сертифікати та призи

Онлайн зустріч

Підсумки конкурсів проведених в рамках GLOBAL MONEY WEEK

Брейн-ринг

Відкрите заняття "Особиста фінансова поведінка"

Відділення економіки і програмування знайомило слухачів підготовчих курсів зі своїми спеціалізаціями

Виховна година в Черкаському міському центрі зайнятості

Міжнародна студентська олімпіада

2019-2020 н.р.

Студентка ЗЕ 2-1 Марченко Марія посіла призове місце в VII Всеукраїнському бізнес-турнірі "Стратегія фірми - 2020" Сертифікат півфіналіста турніру "Стратегія фірми-2020"

Конференція за підсумками практики ПС 4-1

Інтелектуально-розважальний конкурс ПС та ЗЕ «Хто зверху?».

Конференція за результатами виробничої практики ЕК 3-1, ОД 3-1

Профорієнтаційна робота

Навчальна практика в ПС 2-1

2017-2018 н.р.

16 травня 2018 на базі  КП «Черкасиводоканал» була проведено ознайомлювальне заняття для студентів групи ЗЕ 2-1.

Знайомство слухачів підготовчких курсів з відділенням економіки та програмування

Науково практична конференція із зовнішньо-економічної діяльності

23.04.2018 р. відбулася науково-теоретична конференція на тему: «Планування діяльності підприємств – основа успішного бізнесу»

Заняття на виробництві ЗЕ2-1

Фінансовий квест «Вмію зберігати»!

Науково-практична конференція студентів групи ПС41

Зустріч з представником компанії QATestLab

Відвідування "Музею грошей"  студентами групи ОД 3-1

2016-2017 н.р.

Профорієнтаційна лекція Studit Open

День відкритих дверей у КНУКіМ

Тижневик відділення економіки та програмування

Профорієнтаційна робота

Зустріч з випускниками спеціальностей "Економіка підприємства" та "Оціночна діяльність"

Проведення практичного заняття у податковій службі

Формування та розвиток взаємовідносин між ЧПТ та ТБ АПК ЦО України. Аукціон з продажу майна.

День кар’єри «PROFIDAY»​

Лекція "Ощадливе виробництво" для студентів групи ЕК 3-1 та ОД 3-1