«Святці від Тараса»

«Святці від Тараса» — як духовний дороговказ для студентів Черкаського політехнікуму

Автор  

«Святці від Тараса» — як духовний дороговказ для студентів Черкаського політехнікуму
 
Черкаський політехнічний технікум відомий як «кузня кадрів» технічної еліти України. За 90 років своєї діяльності він підготував тисячі висококласних спеціалістів середньої ланки. Немало з них згодом стали провідними інженерами, керівниками підприємств, політиками, науковцями.  

Але технікум дає не тільки технічні та загальноосвітні знання, він збагачує своїх вихованців ще й духовно, прилучає їх до культури, традицій нашого народу, його одвічних цінностей. А те, що закладено в юності, згодом набуває свого повного осмислення і розвитку в зрілі роки.
Микола Мусійович Неділько, кандидат технічних наук, доцент, автор підручника про автоматизацію на фермах, за яким тривалий час готувалися студенти Української сільськогосподарської академії, — теж випускник Черкаського політеху. Зараз йому 82 роки, він давно вже на пенсії, але до технікуму,  як до своєї першої «альма матер» навідується часто. Бо є чим поділитися з підростаючим поколінням, адже немало його наукових  винаходів запроваджено в життя, до  того ж він має досить великий стаж педагогічної роботи, в тому числі й у вищих навчальних закладах. І про життя йому є що розповісти. Він пережив голодомор 1933-го року, окупацію, а коли його село опинилося в прифронтовій полосі, був тяжко поранений. Служив на Північному флоті, брав участь у подіях «карибської кризи», коли світ опинився на волосинці від нової війни.
А ще Микола Мусійович пише вірші, які вже схвально оцінили студенти ЧПТ, бо вони — про любов до України, свого народу, взагалі — про життя. Багато поезій Миколи Неділька присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку.
Творчості Кобзаря він приділяє особливу увагу. Нещодавно упорядкував і видав друком книгу «Святці від Тараса», присвячену 200-річчю з дня народження великого українського поета.
Поезії, зібрані в ній, стосуються найбільш плідного періоду творчості Тараса Шевченка — 1843-1845 років, так званих «трьох літ». Вони написані під час перебування поета в Україні, і зокрема на Черкащині. Книга видана за підтримки педагогічного колективу технікуму на чолі з його директором, відмінником освіти України Дмитром Галатом і може бути використана як навчальний посібник для студентів.
Слід сказати, що в цій книзі висловлюють своє бачення творчості Тараса Шевченка і самі студенти — майбутні фахівці технічних та економічних спеціальностей. І це ще раз підтверджує: духовне виховання в Черкаському політехнічному технікумі залишається одним із головних напрямків роботи.

Наталя Віргуш