НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТЕ

  16 лютого студенти груп РА 1-1, РА 1-2, ПС 1-1 відвідали Обласний краєзнавчий музей, де взяли участь у зустрічі студентської молоді нашого міста з ветеранами ВВв та Збройних сил СРСР, присвяченій 69-й річниці закінчення Сталінградської битви та 68-й річниці Корсунь-Шевченківської битви.

  Цікавим та змістовним був виступ ветерана, учасника боїв під Сталінградом Красовського Петра Семеновича. Перемога під Сталінградом стала початком корінного перелому в ході Другої світової війни і перешкодила вступу Японії і Туреччини у війну на боці Німеччини. В Сталінградській битві радянськими військами було розгромлено 5 армій – 2 німецькі, 2 румунські та 1 італійську; загальні втрати військової техніки та авіації склали 3,5 тис. танків та 3,5 тис. літаків, кількість загиблих з обох сторін складає близько 1,5 млн. осіб.В ході Корсунь-Шевченківської операції, яку називають «Сталінградом на Дніпрі», було оточено і знищено 10 німецьких дивізій. Після виступу Петра Семеновича студенти переглянули цікавий документальний фільм про Сталінградську битву, де були використані рідкісні кадри радянських і німецьких фронтових кінооператорів, в яких зображена страшна, жорстока правда війни. 

   Ми повинні завжди пам’ятати і шанувати своїх дідів і прадідів, які відвоювали нам мирне небо і спокійне життя, ціною власних життів врятували світ від фашизму.